جستجو
يکشنبه, آبان 27, 1397..:: اخبار و رویدادها » اخبار::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 1156 

فرماندار اروميه اعلام كرد؛
وارد شدن خسارت به 46 روستای ارومیه در اثر سیل اخیر

جلسه مديريت بحران شهرستان اروميه صبح امروز با حضور فرماندار اروميه، معاون برنامه ريزي و عمراني فرماندار، بخشداران و مديران دستگاه هاي دولتي در سالن جلسات فرمانداري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، عباس حسن خانی در اين جلسه با اشاره به اینکه با بررسی اولیه انجام شده در مناطق سیل زده، 46 روستا خسارت دیده اند، اظهار داشت: بیشترین میزان خسارت زیربناها در منطقه سیلوانا بوده است.

فرماندار اروميه با اعلام اينكه به واحدهای مسکونی و اماکن تولیدی و زمین های کشاورزی در مناطق سیل زده شهرستان ارومیه خسارت زیادی وارد شده، تصريح كرد: پیش بینی می کنیم به حدود ۷۰۰ منزل مسکونی در روستاها از ۵ تا ۱۰۰ درصد خسارت وارد شده باشد.

وي با يادآوري اینکه اقدامات امدادرسانی از اولین ساعات  صبح شروع شده بود، گفت: با انجام اقدامات پیشگیرانه در مناطق بالادست سیلوانا برای جلوگیری از خسارات جانی، توانستیم جلوی وارد آمدن خسارت در هفت یا هشت روستا را بگیریم.

حسن خاني افزود: پیش بینی نمی شد که در منطقه باراندوز سیل و آبگرفتی منازل روستایی را شاهد باشیم ولی  متاسفانه در برخی مناطق ارتفاع آب حتی تا بیش از یک متر هم رسید.

فرماندار اروميه با اشاره به اینکه مدیریت صحیح در منطقه نازلو و کنترل حجم آب باعث شد خسارت خیلی کمتری در اين منطقه داشته باشیم، گفت: چنانچه زود وارد عمل نمی شدیم شاید بیشتر از 6 برابر خسارت وارده فعلی را باید متحمل می شدیم.

وي با تقدير از اقدامات دستگاههای اجرایی شهرستان ارومیه برای خدمت رسانی به مناطق سیل زده، يادآور شد: هلال احمر با استقرار کمپی قابل تحسین از روز جمعه  وارد عمل شده و با استفاده از بیشترین امکانات وضعیت را کنترل کرد.

حسن خاني افزود: نیروهای بسیج با توزیع اقلام خوراکی و نیازهای اولیه زندگی به مدیریت حادثه پرداخته و آب شرب هم از طریق دستگاه های متولی به مناطق سیل زده رسید.

فرماندار اروميه با اشاره به اینکه هم اکنون روند شن برداری و تخلیه رسوبات از مناطق سیل زده ادامه دارد، گفت: تمامی امکانات شهرستان ارومیه برای کنترل وضعیت به کار گرفته شده است.

وي خاطرنشان ساخت: متاسفانه راه دریاچه مارمیشو هنوز مسدود بوده و اقدامات لازم برای بازگشایی این مسیر در حال انجام است.

/01:13 ب.ظ

کد خبر:  63636
فرستنده: admin12 admin12
گروه: ویژه, اخبار
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران