جستجو
يکشنبه, آبان 27, 1397..:: اخبار و رویدادها » اخبار::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 1101 

فرماندار اروميه مطرح كرد؛
ضرورت صلح‌آمیز بودن فناوری هسته‌ای مورد تأکید رهبری است

با حضور فرماندار ارومیه، مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه، مشاور مدیر کل و رئیس اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه آیین گرامیداشت سالروز فناوری هسته ای در دبیرستان شهید معنوی این مدیریت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، عباس حسن خاني در این مراسم با بیان اینکه روز فناوری هسته‌ای، روز علم و خودباوری است، اظهار داشت: با وجود انحصارطلبی دشمنان جمهوری اسلامی توانستیم با تکیه بر توان دانشمندان و دستگاه فعال دیپلماسی کشورمان از حقوق خود در زمینه بهرمندی از فناوری هسته ای دفاع کنیم.

فرماندار اروميه با اشاره به بهره گیری از ظرفیت های انرژی صلح آمیز هسته ای، تصريح کرد: ضرورت صلح آمیز بودن فناوری هسته‌ای مورد تاکید رهبری و مسئولان نظام است.

وی افزود: دانش آموزان بايد در کنار توجه به علوم فنی و مهندسی از علوم انسانی نیز غفلت نکنند، چرا که نباید از نقش تکمیلی علوم انسانی برای احقاق حقوق ملی صرف نظر شود.

حسن خانی با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه، گفت: دانش آموزان در زمینه مصرف بهینه منابع طبیعی از جمله آب تبلیغ کنند.

فرماندار اروميه از تنوع قومیتی کشورمان به عنوان یک ظرفیت بزرگ فرهنگی یاد کرده و خاطرنشان ساخت: هر گونه اختلاف نظر داخلی باید با تدبیر و بردباری حل شود.

محمد مجرد نيز در اين مراسم اظهار داشت: 20 فروردین با عنوان "روز ملی فناوری هسته ای" در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت شده و این روز نشانگر عزت و اقتدار و درخشش علم و دانشی است که پایه های نخستین آن از مدارس و آموزش و پرورش شکل گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه با بیان اینکه فعل خواستن و توانستن در دستیابی به فناوری صلح آمیز هستی در کشورمان به خوبی صرف شد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در 10 سال گذشته پیشرفت های چشم گیری در این زمینه داشته ایم به گونه ای که در این مدت به جمع معدود کشورهای قدرتمند بهره مند از انرژی هسته ای پيوسته ايم.

وی با بیان اینکه کشورمان نیازمند جهاد علمی در بخش های مختلف است، تاکید کرد: دانش آموزان و آینده سازان کشورمان باید نهایت تلاش خود را در کسب علم و معرفت داشته باشند تا آینده کشورمان را بیمه کنند.

در پایان این مراسم از دانش آموزان برگزیده دبیرستان معنوی ارومیه در رشته های مختلف تجلیل به عمل آمد.

/02:15 ب.ظ

کد خبر:  63595
فرستنده: admin12 admin12
گروه: ویژه, اخبار
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران