جستجو
يکشنبه, آبان 27, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 799 

همزمان با آغاز سال نو صادر شد؛
پیام نوروزی رئيس جمهور به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶

رئيس جمهور در پيامي به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶ هجري شمسي، دستاوردهاي دولت در عرصه مهار تورم، رشد اقتصادي و اشتغال را در سال ۹۵، در مقايسه با ۲۵ سال گذشته بي‌نظير خواند و با بيان اينکه براي ايراني سربلند، بايد در کنار يکديگر باشيم، تاکيد کرد: سال جديد، سال پيشرفت بيشتر براي ملت عزيز و اشتغال بيشتر براي جوانان ما خواهد بود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، متن پيام نوروزي حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني بدين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

«الحمدالله و صلاه علي رسول الله و آله و صحبه»

عيد فرخنده نوروز را به حضور همه ملت بزرگ ايران، ايرانيان خارج از کشور و همه ملت‌هاي منطقه که نوروز را پاس مي‌دارند، به خانواده هاي شهدا، جانبازان، آزادگان و ايثارگران، تبريک و تهنيت عرض مي‌کنم؛ به‌ويژه به آنهايي که در اين ساعات به دليل خدمت به جامعه و مردم، حراست از مرزها، و خدمات درماني و امدادي، به جاي آنکه در کنار خانواده عزيزشان باشند، مشغول خدمت به ملت عزيز خودشان هستند.

امسال عيد با برکتي داريم؛ به دليل آنکه با ميلاد با سعادت فاطمه اطهر(عليها سلام) و همچنين با رحمت‌هاي آسماني و برکت‌هاي الهي تقارن دارد. ان‌شاء الله تا پايان سال در مسير همدلي و وحدت و اتحاد، و تلاش و فعاليت براي سربلندي کشور عزيزمان باشيم.

پيام نوروز براي ما، پيام زدودن کينه‌هاست. پيام نوروز براي ما، پيام شکوفايي و نشاط است. در اين سالي که سال حماسه است، سال انتخابات است، بايد بيش از هميشه، درس‌هاي لازم را از نوروز و طبيعت براي نشاط و همدلي و شکوفايي بياموزيم.

سال 1395، هم سال اجراي سياست‌هاي «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل» بود و هم اجرايي شدن توافق هسته‌اي؛ و اين دو در کنار هم توانستند براي ما نقش‌آفريني مثبتي داشته باشند.

من در اينجا لازم مي‌دانم از شما کشاورزان عزيز که در سال گذشته هم در افزايش توليدات کشاورزي و هم در خودکفايي گندم، ما را مفتخر کرديد، و ملت را خوشحال کرديد و به سفره خودتان هم برکت بيشتري داديد، تشکر کنم. و بخاطر تلاش‌تان، بخاطر فروش محصولات کشاورزي‌تان، از جمله گندم که دولت 15 هزار ميليارد تومان براي خريد گندم به کشاورزان عزيز پرداخت کرد.

از شما کارگران، از شما صنعتگران، من متشکر و سپاسگزارم که در توليدات صنعتي‌مان رشد قابل ملاحظه‌اي داشتيم و در برخي از محصولات به دو برابر سال گذشته رسيديم. با تلاش بانک‌ها، 24 هزار واحد صنعتي نيمه تمام و يا واحدهايي که فعال نبودند، بحمدالله فعال شدند و اين به معناي رشد اقتصادي در «سال اقتصاد مقاومتي» است.

من از مهندسين و کارگران صنعت نفت تشکر مي‌کنم که با تلاش و کوشش اعجاب‌انگيزشان توانستند توليد نفت و ميعانات گازي را به دو برابر برسانند.

ما توانستيم با ديپلماسي نفتي، با تلاش شما مهندسين و کارگران، جايگاه قبلي‌مان در توليد نفت و گاز و ميعانات را بازپس بگيريم و اين به معناي احقاق حقوق ما است.

در کنار همين تلاش‌ها بود که ما براي اولين بار بعد از ابلاغ سند چشم‌انداز بيست ساله توسط مقام معظم رهبري که بنا بود به رشد اقتصادي 8 درصد برسيم، بعد از 11 سال در سالي که گذشت، به رشد 8 درصدي دست يافتيم.

من در اينجا لازم مي‌دانم از شما پزشکان، از شما پرستاران سپاسگزاري کنم؛ خدمات پزشکي را به حاشيه شهرها برديد؛ به روستاهاي دور دست رسانديد؛ و مردم ما امروز با هزينه کمتري در بيمارستان‌ها درمان مي‌شوند.

من بايد به شما معلمين، به شما اساتيد، به شما فرهيختگان که باعث غرور ما شديد و در ميان همه کشورهاي پيشرفته، رتبه اول در رشد علمي را به دست آورديم، خدا قوت بگويم.

من بايد از شما ورزشکاران و هنرمندان بخاطر افتخارات بين‌المللي و داخلي، بخاطر تلاش‌هايتان که باعث غرور ملي شديد، تشکر کنم. از بانوان عزيز ما، که براي اولين بار يک بانوي ما در المپيک صاحب مدال شد، تشکر کنم.

همه اينها موجب نشاط مردم عزيز ما در سال 95 شد.

البته مشکلات، تلخ‌کامي‌ها و کاستي‌هايي هم در سال 95 داشتيم؛ حادثه قطار، حادثه آتش‌سوزي ساختمان پلاسکو، ريزگردها در بعضي از استان‌ها، سيل و مشکلاتي که براي برخي از مردم عزيز ما پيش آمد؛ از دست دادن يار ديرين انقلاب، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني. اما شما مردم به خوبي جبران کرديد، همه جا حضور پيدا کرديد و با همدردي‌تان، با همدلي‌تان، با حضور حماسي‌تان در تشييع جنازه‌ها، توانستيد غم‌ها را بزداييد. باز هم اين مسير را ما بايد ادامه دهيم، بايد غمخوار يکديگر باشيم، در کنار يکديگر باشيم تا ايراني سربلندتر را شاهد باشيم.

سال جديد، سال پيشرفت بيشتر براي ملت عزيز ما خواهد بود. سال جديد، سال اشتغال بيشتر براي جوانان ما خواهد بود. ما بايد تلاش بيشتري را انجام دهيم و کمبودها را جبران کنيم.

آنچه در سال گذشته در مهار تورم، در رشد اقتصادي و اشتغال به دست آورديم، در 25 سال گذشته بي‌نظير بود. ما بايد کاهش تورم و همچنين رشد اقتصادي را ادامه دهيم.

ما توانستيم در سه سال گذشته در دولت يازدهم، همواره مقدار افزايش حقوق و دستمزد براي کارکنان و کارگران را بيشتر از تورم قرار دهيم؛ که به اين معناست که مردم در آرامش و رفاه بيشتري مي‌توانند قرار داشته باشند.

هم در سال ۹۵ و هم در سال 94، صادرات غيرنفتي ما بيش از واردات ما بود. اينجا بايد دست مريزاد بگوييم به همه کارآفرينان ما، به همه صادرکننده‌هاي ما که موجب افتخار ملت بودند و هستند. و ما بايد اين راه را ادامه بدهيم.

در سال جديد مردم ما بايد از فضاي مجازي براي کسب علم، دانش، اطلاعات، و براي کسب و کارشان، بيشتر بتوانند استفاده کنند. اين يکي از تلاش‌هاي نمونه دولت يازدهم بود و ما اين مسير را ادامه مي‌دهيم.

فضاي مجازي بايد براي مردم ما فضاي امن باشد، اما نبايد فضاي امنيتي باشد. ما در همه عرصه‌هاي فرهنگي و اجتماعي به دنبال اين هستيم که فضاي امنيتي را کنار بگذاريم؛ بايد فضاي اقتصادي، فضاي برادري، فضاي دوستي و فضاي محبت را جايگزين کنيم.

در سال گذشته منشور حقوق شهروندي، طبق وعده‌اي که داده شد، منتشر شد. امسال به کمک شما مردم بايد اين منشور را اجرايي و عملياتي کنيم. عزت مردم را بايد افزايش بدهيم. منزلت مردم بايد مورد احترام همه باشد.

همه بايد بدانند صاحب کشور، ملت و مردم هستند. همه بايد بدانند اگر حقوق شهروندي را نقض کردند، هزينه بسيار سنگيني را پرداخت خواهند کرد.

سال جديد، سال توسعه حمل و نقل خواهد بود، هم در ريل که 5 استان به شبکه ريلي وصل خواهد شد، هم در ناوگان هوايي، هم در زمينه دريايي، هم در زمينه ترانزيت با کشورهاي مختلف.

در سال جديد، دو انتخابات مهم پيش روي ما است. همه بايد تلاش کنيم حضورمان پررنگ‌تر باشد. بايد مشارکت حداکثري، رقابت سالم و انتخابات قانوني، مد نظر همه ما باشد.

در انتخابات‌ گذشته گاهي وقت‌ها بوده که از لحاظ اخلاقي، کاستي‌هايي داشته‌ايم؛ آن کاستي‌ها را بايد جبران کنيم. فرق انتخابات جمهوري اسلامي ايران با ديگر کشورها، عمدتاً بايد در بحث اخلاق و فضاي مناسب اجتماعي باشد. بايد رقابت در برنامه‌ها باشد. بايد به شخصيت يکديگر احترام بگذاريم. بايد تلاش کنيم انتخاباتي که موجب سربلندي بيشتر ملت ايران، انتخاباتي که مايه ترس دشمنان و مايه اميد دوستان ما در داخل و خارج باشد را برگزار کنيم. دولت، شوراي محترم نگهبان، همه مردم، همه رسانه‌ها در اين امر مهم و در اين وظيفه مهم، ان‌شاء‌الله دست به دست هم خواهند داد و انتخاباتي باشکوه را برگزار خواهيم کرد.

اميدوارم کشور عزيز ما در اين سال جديد و در سال‌هاي پيش رو، از گزند آفات، مصون باشد؛

مردم عزيز و سربلند ايران، با نشاط بيشتر، با وحدت بيشتر و با رونق اقتصادي بيشتر زندگي خود را بگذرانند؛

خادمان ملت بتوانند، خدمت بيشتري را به مردم انجام بدهند؛

ان‌شاء‌الله.
والسلام عليکم و رحمه الله و برکاته

/02:53 ب.ظ

کد خبر:  63429
فرستنده: admin12 admin12
گروه: ویژه, اخبار
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران