جستجو
يکشنبه, آبان 27, 1397..:: اخبار و رویدادها » ویژه::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 698 

در جلسه شوراي اداري شهرستان مطرح شد؛
فرماندار اروميه: مشارکت مردم در انتخابات در حل مشکلات راه‌گشاست

فرماندار ارومیه صبح امروز در جلسه شوراي اداري شهرستان، اعلام كرد: امسال در سطح شهرستان ارومیه ۳۸ پروژه نیمه تمام تکمیل و به بهره‌برداری کامل رسیده است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، عباس حسن‌خانی در اين جلسه با اعلام اينكه اخیراً دوباره هموطنانمان در مرز ترکیه مورد بی‌احترامی مأموران متخلف این کشور قرار گرفتند که جای تأسف دارد، گفت: هرگونه بی‌احترامی به هم‌وطنانمان را تقبیح مي كنيم و با آن از طرق قانونی برخورد خواهيم كرد.

وي با بيان اينكه مسافرت‌ها و تجارت‌های غیرمفید مردم موجب رونق دادن اقتصاد و تولیدات داخلی کشور ترکیه مي شود، افزود: اگر مردم همین اجناس را از داخل کشورمان بخرند، حتماً شاهد پویایی اقتصاد و تولید ملی خودمان خواهیم بود.

فرماندار اروميه با يادآوري اين نكته كه وقوع این‌گونه رفتارها با شهروندان ایران، وجهه بین‌المللی کشور را در سطح جهان خراب می‌کند، تصريح كرد: از مردم عزيز کشورمان درخواست داریم به خاطر تجارت‌های خرد که سبب تحقیر خودشان می‌شود به کشور ترکیه سفر نکنند.

حسن‌خانی خاطرنشان كرد: در سال 96 تمام پروژه‌های نیمه تمام شهرستان ارومیه که قبل از سال 93 آغاز شده بودند همگی به اتمام می‌رسند و در این مدت پروژه عمرانی جدیدی شروع نشده است.

وي افزود: در سال 94 حدود 114 و در سال 95 حدود 38 پروژه نیمه تمام تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است که البته پروژه‌های ملی خارج از این آمار هستند.

فرماندار ارومیه در مورد مناطق حاشیه‌نشین شهر ارومیه نيز گفت: مردم مناطق حاشیه‌نشین به دلیل نبود امکانات کافی در زندگی شهری مشکلات زیادی دارند، همانند کمبود فضای آموزشی و امکانات بهداشتی و در این میان مناطق کوی لاله و اسلام‌آباد به صورت پایلوت در نظر گرفته شده تا با ایجاد برنامه مدون و همکاری سازمان‌ها به تدریج از مشکلات این مناطق کم شود.

حسن خانی اظهار داشت: مشارکت اجتماعی مردم در انتخابات می‌تواند در حل بسیاری از مشکلات شهری راه‌گشا باشد.

وي بيان داشت: واگذاری بخشی از امورات شهری به مردم چه در تولید، مسائل نظامی، انتظامی و حتی در تأمین امنیت مرزها و امنیت داخلی در موضوع مشارکت سیاسی می‌تواند مؤثر باشد.

فرماندار ارومیه تصریح کرد: تشکل‌های مختلف قانونی با ثبت‌نام و معرفی خود و اهداف تجمع، اگر قصد تجمع اعتراضی دارند با گرفتن مجوز، می‌توانند اعتراض خود را به صورت مسالمت‌آمیز و همراه با آرامش اعلام کنند و در واقع با این روش از اعتراضات نامسالمت آمیز که سبب درگیری و خسارت به شهر و مردم می‌شود جلوگیری می‌شود.

حسن خاني با اشاره به اینکه استان آذربایجان‌غربی رنگین کمان اقوام است، افزود: برخلاف ده سال پیش که در پی توهین یک روزنامه به قوم ترک اعتراضات و ناهنجاری‌های زیادی صورت گرفت و مردم به خیابان ها ریختند ولی در سال‌های اخیر مردم به این نتیجه رسیده‌اند که باید مطالبات خود را به صورت قانونی پیگیری کنند و در صورت درخواست تجمع، در اعتراض به مسئله‌ای ما نیزاز مردم پشتیبانی می‌کنیم.

/01:20 ب.ظ

کد خبر:  63327
فرستنده: admin12 admin12
گروه: ویژه, اخبار
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران