جستجو
دوشنبه, آبان 21, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 809 

در ديدار با اعضاي شوراي مركزي جمعيت زنان مسلمان نوانديش استان مطرح شد؛
حسن خاني: زنان ايران متاسفانه هنوز به جايگاه واقعي خود نرسيده اند

اعضاي شوراي مركزي جمعيت زنان مسلمان نوانديش آذربايجان غربي ظهر امروز با فرماندار اروميه و معاون سياسي و اجتماعي فرماندار ديدار كردند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، عباس حسن خاني در اين ديدار با اشاره به اينكه دولت تدبير و اميد به صورت جدي پيگير موضوع سلامت بخصوص در حاشيه شهرستان هاست، اظهار داشت: ايران كشوري متكثر بوده و بايد نگاه ويژه به اقشار مختلف داشت.

فرماندار اروميه تامين فرصت هاي برابر براي زنان براساس تناسب جمعيتي را ضروري دانسته و گفت: جمعيت زنان مسلمان نوانديش بايد به عنوان يك تشكل غيردولتي به موضوعات مغفول مانده در جامعه ورود پيدا كند.

وي با بيان اينكه همه به تناسب استعدادهايي كه دارند بايد در جامعه مورد حمايت قرار گيرند، افزود: زنان ايران عليرغم استعدادهاي فراوان، متاسفانه هنوز به جايگاه واقعي خود نرسيده اند.

حسن خاني نقش زنان در طول تاريخ ايران را برجسته دانسته و يادآور شد: بايد مراقب بود كه با سياست گذاري و عملكرد درست، حساسيتي خاص نسبت به حضور زنان در تصميم گيري ها و فعاليت هاي اجتماعي و سياسي ايجاد نشود.

فرماندار اروميه با تاكيد بر اينكه نبايد نگاه جنسيتي در بسياري از مسائل كشور حاكم شود، خاطرنشان كرد: تحولات مثبتي در حوزه زنان دولت تدبير و اميد در حال شكل گيري است، ولي قطعاً كافي نيست.

وي با انتقاد از عدم توجه ويژه به معضلات و آسيب هاي اجتماعي كه خانواده ها با آن درگير هستند، افزود: موضوع اشتغال زنان اهميت زيادي دارد، اما مشكلات ديگر زنان نيز بايد مورد توجه قرار گيرد.

حسن خاني برقراري ارتباط با اقشار مختلف زنان و آشنايي با مشكلات آنها را ضروري دانسته و تاكيد كرد: همچنان كه زنان بايد جرات پيگيري مطالبات خود را داشته باشند، بلكه بايد به مباحث تصميم سازي فراجنسيتي نيز ورود پيدا كنند.

فرماندار اروميه همچنين احترام به تفكرات و مطالبات متفاوت جوانان را مهم تلقي كرده و گفت: شايد بخشي از جوانان ما، هنجارهاي مورد تائيد جامعه را قبول نداشته باشند، ولي اين دليلي بر هنجارشكن قلمداد كردن رفتارهاي متفاوت آنها نيست.

وي با تاكيد بر اينكه هيچ مسئولي نمي تواند از يك جامعه متكثر انتظار داشته باشد كه همه مثل او فكر كنند، تصريح كرد: منافع ملي مهمتر از جناح بندي هاي سياسي است و بايد در رفع برخي مشكلات، نگاه ملي داشته باشيم.

حسن خاني با ابراز تاسف از مغفول ماندن برخي مطالبات و مسائل زنان، گفت: برخي هنجارها در جامعه نهادينه شده كه مبناي قانوني ندارد و بسياري از محدوديت ها براي زنان، از چنين هنجارهاي غلطي ناشي مي شود.

دبير جمعيت زنان مسلمان نوانديش استان نيز در اين ديدار، انتقال مطالبات زنان به مسئولان را يكي از وظايف اين تشكل معرفي كرده و افزود: جمعيت زنان مسلمان نوانديش با يك رويكرد اصلاح طلبانه پيگير احقاق حقوق زنان و رفع برخي تبعيض هاي جنسيتي است.

پريسا عليلو با تاكيد بر حمايت از دولت تدبير و اميد در انتخابات، تصريح كرد: در انتخابات پيش رو هماهنگ با مواضع اصلاح طلبان كشور و تابع ليست كشوري شوراي اطلاح طلبان خواهيم بود.

وي با تشريح برخي از اهداف اين تشكل، گفت: هدف جمعيت زنان مسلمان نوانديش به چالش كشيدن زنان براي مشاركت در موضوعات مختلف است.

/04:08 ب.ظ

کد خبر:  63223
فرستنده: admin12 admin12
گروه: ویژه, اخبار
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران