جستجو
جمعه, آبان 25, 1397..:: اخبار و رویدادها » ویژه::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 874 

در جلسه اي با حضور فرماندار اروميه انجام شد؛
راه اندازي کمپین مردمی تحریم مواد منفجره چهارشنبه‌ سوري در ارومیه

 فرماندار ارومیه گفت: کمپین خودجوش تحریم مواد منفجره چهارشنبه‌ سوري برای نخستین بار در ارومیه راه‌اندازی شده و حسن آن این است كه خود جوان‌ها مدیریت آن را بر عهده دارند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، عباس حسن خانی عصر امروز در جلسه هماهنگی نحوه برگزاری کمپین تحریم مواد منفجره در چهارشنبه‌ سوري اظهار داشت: ایجاد این کمپین کار ارزشمندی است و دغدغه‌هایی که نسبت به جشن‌ها و آداب‌ و رسوم سرزمین ايران داریم به نوعی به معنی حفاظت و پاسداری از ارزش‌های فرهنگی و آداب و رسوم کشورمان است.

وي با اعلام اينكه جشن‌های ملی از گذشته‌های دور به ما به ارث رسیده‌ و در جشن نوروز همه اقوام و مذاهب از سراسر دنیا شرکت می‌کنند و جشن نوروز در یونسکو هم به ثبت رسیده ‌که سبب افتخار ماست، افزود: باید از این میراث با ارزش پاسداری کنیم اما به نظر می‌رسد در مورد چهارشنبه‌ سوري به قدر کافی پاسداری لازم انجام نشده و در حال به حاشيه رانده شدن است.

فرماندار ارومیه با بيان اينكه مجموعه‌ای که در خرید و فروش مواد منفجره هستند چرخه مالی عظیم و قابل توجهی دارند و به راحتی از این سود کلان خود دست بر نمی‌دارند، گفت: کشور چین به عنوان تولید کننده و یا بازرگانان کشور همسایه این کالا را به کشور ما می‌آورند و این مهم علاوه بر ضررهای مادی سبب آسیب‌های معنوی نیز می‌شود.

حسن خاني گفت: تمام تلاش‌هایی که در حال انجام هست در نوع خود بسیار قابل توجه است چراکه در سال 93 در چهارشنبه سوري 18 نفر آسیب دیده داشتیم اما در سال 94 از وضع بهتری برخوردار شدیم.

وي با اشاره به اينكه در چهارشنبه‌ سوري با حجم هزینه‌های بسیار زیادی مواجه هستیم که این هزینه‌ها از بودجه عمومی کشور تأمین می‌شود، بيان داشت: برای کاهش آسیب‌ها در این روز نیروی انتظامی و بسیج در حالت آماده باش قرار می‌گیرند و در اورژانس و یا دانشکده‌های علوم پزشکی نیز حالت آماده‌باش صددرصدی وجود خواهد داشت.

فرماندار ارومیه با اشاره به آسیب‌های چهارشنبه‌ سوري گفت: به واسطه برخی حواشی این جشن، زندگی بسیاری از مردم به مدت یک روز یا حتی یک‌هفته مختل می‌شود و چه بسا زنان‌ باردار، کودکان و محیط‌ زیست آسیب زیادی می‌بینند.

وی گفت‌: ایجاد کمپین تحریم مواد منفجره در چهارشنبه‌ سوري ‌از سوی خود مردم شروع شده و این در صورتی است که در آموزش‌ و پرورش، صداوسیما، نهادهای نظامی و انتظامی و کلا دولت و بقیه دستگاه‌هایی که متولی هستند کار خودشان را انجام می‌دهند.

حسن خانی تاکید کرد: حسن کمپین تحریم مواد منفجره در چهارشنبه‌ سوري در این است که به صورت خودجوش ایجاد شده و از جانب خود جوانها صورت گرفته به‌طوری که برند کمپین به نام شهر ارومیه است و این باعث افتخار ماست که خلاقیت جزو خصیصه‌های خوب شهرمان است.

فرماندار ارومیه با تاکید بر جایگزینی محصولات استاندارد به جای مواد منفجره گفت: وزارت دفاع برای جایگزینی محصولات استاندارد پیش‌قدم شده و به صورت موقت محصولات استاندارد را جایگزین مواد منفجره کرده و امیدواریم به جایی برسیم که به صورت کلی به جمع‌آوری اقلام آتش بازی خطرناک اقدام شود.

 

منبع: تسنيم

/08:48 ب.ظ

کد خبر:  63180
فرستنده: admin12 admin12
گروه: ویژه, اخبار
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران