جستجو
يکشنبه, آبان 27, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 914 

به صورت نمادین در روستای ترکمان ارومیه انجام شد؛
بهره برداري همزمان از طرح هاي آبرساني به 41 روستاي آذربايجان غربي

با حضور استاندار آذربایجان غربی، فرماندار اروميه و بخشدار بخش مركزي شهرستان، بهره برداري همزمان از طرح هاي آبرساني به 41 روستاي استان به صورت نمادین در روستای ترکمان ارومیه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، بخشدار بخش مركزي اروميه در آغاز اين مراسم با اشاره به خدمات دولت تدبير و اميد در اين بخش، اظهار داشت: دولت برنامه ويژه اي براي پيشرفت و اعتلاي منطقه و بخصوص خدمات رساني شايسته به مردم دارد.

همچنين مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي آذربايجان غربي گفت: با تلاش هاي صورت پذيرفته در مجموعه شركت آب و فاضلاب روستايي، عمليات اجرايي آبرساني به اين تعداد روستا در شهرستانهاي اروميه، بوكان، ماكو، مياندوآب، پلدشت، سلماس، تكاب، سردشت، شوط، چايپاره، خوي، اشنويه، پيرانشهر و نقده به اتمام رسيده و بهره برداري از آنها آغاز مي شود.

كاظم محمدي اقدم اعتبار هزينه شده براي اجرا و بهره برداري از اين طرحها را 150 ميليارد و 509 ميليون ريال اعلام كرد و افزود: با بهره برداري از اين طرح ها پنج هزار و 200 خانوار با 20 هزار نفر جمعيت از آب آشاميدني سالم و بهداشتي برخوردار خواهند شد.

مدير عامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان همچنين از آغاز عمليات اجرايي آبرساني به 35 روستاي استان نيز خبر داده و گفت: همزمان با ايام الله مبارك دهه فجر، با 72 ميليارد ريال اعتبار مصوب، عمليات اجرايي آبرساني به اين تعداد روستا آغاز مي شود.

محمدي اقدم آبرساني به مجتمع پنج روستايي فيروزيان اروميه، مجتمع دو روستايي كردكسپيان پيرانشهر، تامين و احداث خط انتقال مجتمع سه روستايي عزت آباد خوي و مجتمع 12 روستايي يونسلو نقده را از جمله اين طرح ها عنوان كرد.

وي همچنين ارائه آب با كيفيت به روستائيان را خط قرمز شركت آب و فاضلاب روستايي آذربايجان غربي عنوان كرده و افزود: براي اين منظور با نصب پكيج هاي تصفيه آب در روستاهايي كه داراي مشكل هستند، آب سالم و با كيفيت بالا در اختيار روستاييان قرار مي گيرد.

مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي آذربايجان غربي تصريح كرد: در اين راستا و همزمان با ايام الله دهه فجر عمليات اجرائي نصب پكيج هاي تصفيه آب در مجتمع پنج روستائي ديزج طويل شهرستان شوط، مجتمع دو روستاي قليش لانميش و مجتمع شش روستايي كنيكور شهرستان پلدشت آغاز خواهد شد.

محمدي اقدم آغاز عمليات اجرائي ساختمان بهره برداري امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان اشنويه را نيز از جمله طرح هاي آماده اجرا در دهه مباركه فجر اعلام كرد.

وي در پايان يادآور شد: با اتمام و بهره برداري از اين طرح ها چهار هزار و 234 خانوار روستايي با 18 هزار و 229 نفر جمعيت از آب آشاميدني سالم و بهداشتي برخوردار خواهند شد.

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/1395/11/IMG_00%DB%8C%DB%8C15%20(8).JPG

 

/02:12 ب.ظ

کد خبر:  63008
فرستنده: admin12 admin12
گروه: ویژه, اخبار, بخش مرکزی
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران