جستجو
جمعه, فروردين 31, 1397..:: اخبار و رویدادها » ویژه::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 289 

در مراسم تجليل از برترين هاي كنكور ناحيه 2 اروميه مطرح شد؛
حسن خاني: بايد حرمت و جايگاه علم را پاس داشت

مراسم تجليل از برترين هاي كنكور سراسري و فني و حرفه اي 95 ناحيه 2 اروميه صبح امروز با حضور فرماندار اروميه در سالن امام علي (ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، عباس حسن خاني در اين مراسم با تاكيد بر اينكه بايد حرمت و جايگاه علم را پاس داشت، گفت: آمريكا به عنوان كشوري كه خود را مهد علم معرفي مي كند، با تصميمات اخير رئيس جمهور خود بسياري از ارزش ها را زير پا گذاشت.

فرماندار اروميه هنر را معرف ارزش هاي يك جامعه دانست كه به زيبايي ارزش هاي والاي انساني را نمايش مي دهد و همچنين افزود: علم تجارت و رسيدن به ثروت نيست، بلكه رسيدن به حد متعالي انسانيت و كمك به همنوع مي باشد.

وي با يادآوري اين نكته كه رئيس جمهور جديد آمريكا به خوبي با خدمات ارزنده علمي ايرانيان در اين كشور و جهان آشناست، تصريح كرد: متاسفانه با توجه به باور غلطي كه مقامات آمريكايي دارند، امروز شاهد هستيم كه آنها نسبت به كشورهاي تروريست پرور بي تفاوت بوده و بالعكس به دنبال محدود كردن ايران هستند.

حسن خاني قدرداني از انسان هايي كه در مقابل رفتارهاي غيرانساني مي ايستند را ضروري دانسته و افزود: مردمان ايران صلح جو بوده و در تاريخ بشريت منشأ خير هستند.

فرماندار اروميه سرمايه هاي انساني و دانشمندان فعال در عرصه هاي مختلف را بزرگترين داشته ايران معرفي كرده و خاطرنشان ساخت: ايران كشوري مستقل است و هرگز قبول نخواهد كرد زير سلطه كشورهاي زورگو و استعمارگر قرار گيرد.

وي علم را وسيله اي براي رسيدن به ارزش هاي متعالي دانسته و يادآور شد: دانشمندان ايراني چون پرفسور سميعي، تمام زندگي خود را وقف خدمت به بشريت كرده اند.

حسن خاني در ادامه با اعلام اينكه در شوراي آموزش و پرورش شهرستان نسبت به مسائل آموزشي حساسيت بالايي داريم، خاطرنشان كرد: دولت قدردان زحمات موسسات آموزشي كه تامين كننده بخشي از نيازهاي آموزشي هستند مي باشد.

فرماندار اروميه همچنين با تاكيد بر اينكه به موسسات آموزشي غيرمجاز اجازه فعاليت نخواهيم داد، افزود: موسسات آموزشي بايد تابع قوانين و قواعد تعيين شده از سوي اداره آموزش و پرورش باشند.

گزارش تصويري

/02:35 ب.ظ

کد خبر:  62952
فرستنده: admin12 admin12
گروه: ویژه, اخبار
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران