جستجو
شنبه, خرداد 05, 1397..:: اخبار و رویدادها » ویژه::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 377 

در جلسه شوراي مديريت بحران شهرستان اروميه مطرح شد؛
فرماندار اروميه: راه ارتباطی ۱۶۰ روستای ارومیه مسدود است

فرماندار شهرستان ارومیه گفت: به دلیل بارش سنگین برف و کولاک راه‌های ارتباطی ۱۶۰ روستای حومه ارومیه مسدود شده است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، عباس حسن خانی پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه مشترک شورای مدیریت بحران با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ روستای انزل، ۳۰ روستای نازلو و مرکزی و ۱۰۰ روستا و سیلوانا مسدود است افزود: به دلیل ادامه کولاک مردم از سفرهای غیرضرور پرهیز کنند.

وی با اشاره اینکه بارش برف امروز در ارومیه بی سابقه بوده است اظهارداشت: خوشبختانه از دیروز بارش رحمت الهی شروع شده است و امیدواریم کمبود بارش‌ها در سالیان اخیر با استمرار لطف الهی جبران شود.

حسن خانی با بیان اینکه در حال حاضر در اکثر محورهای روستایی شهرستان ارومیه مشکل تردد وجود دارد و راه‌های بسیاری از روستاها مسدود است ادامه داد: با توجه به مشکلات عبور و مرور و مسدود شدن مسیرهای روستایی لازم است شهروندان از سفرهای غیر ضرور در بیرون شهر بپرهیزند.

فرماندار ارومیه از تعطیل شدن جشنواره بازیهای زمستانی در ارومیه خبر داد و گفت: مقرر بود فردا جشنواره برف و اسکی در خوشاکو برگزار شود که به دلیل حجم بارش‌ها این جشنواره لغو شد.

 حسن خانی از مسدود بودن محور ارومیه به سیلوانا خبر داد و اظهارداشت: در حال حاضر راهداران تلاش‌های خود را برای حل این مشکل آغاز کرده‌اند و در تمامی محورهای ارومیه راهداران مستقر هستند.

فرماندار ارومیه گفت: همکاری تمامی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان ارومیه در رسیدگی به مشکلات ناشی از برف مثال زدنی است و خوشبختانه قطعی گاز و و کارکرد نانوایی‌ها مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: نیروهای شهرداری نیز از شب گذشته مشغول کار و خدمت رسانی هستند و فرمانداری ارومیه از تلاشهای مجموعه شهرداری قدردانی می‌کند.

حسن خانی در خصوص نجات جان مادر باردار نیز گفت: به دنبال بارندگی و کولاک شدید دیروز و کسب اطلاع از مرکز قولنجی و قوشچی ساعت ۲۰ شب روز گذشته در خصوص گیر افتادن مادر تازه زایمان کرده به همراه نوزاد و همسرش که در وسط جاده خاکی روستای بهله، اکیپ‌های مرکز بهداشت شهرستان ارومیه به همراه آمبولانس مجهز به کادر مامایی به محل اعزام شد.

وی افزود: با همکاری بخشداری انزل و اداره راه در بازگشایی جاده مذکور که به دلیل کولاک بیش از یک متر برف را شامل می‌شد، پس از چهار ساعت تلاش، موفق به بازگشایی و حمل مادر و نوزاد مذکور به مرکز خدمات جامع سلامت قولنجی شدند و در محل مرکز تحت مراقبت قرار گرفت.

 

منبع: مهر

/02:24 ب.ظ

کد خبر:  62946
فرستنده: admin12 admin12
گروه: ویژه, اخبار
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران