جستجو
دوشنبه, آبان 21, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 867 

در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خميني (ره) مطرح شد؛
مقابلي: آرمانهای امام راحل و انقلاب اسلامی چراغ راه ملت و دولت هست

مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خميني (ره) و قیام پانزده خرداد، صبح امروز با حضور اقشار مختلف مردم در حسینیه شهر قوشچی در بخش انزل ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه از بخشداري انزل، رسول مقابلی در اين مراسم اظهار داشت: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بعنوان آرمان اصلی امام راحل و انقلاب اسلامی همیشه چراغ راه مردم ما خواهد بود و نباید این ارزشها در گرد و غبار زمان کمرنگ شده و به فراموشی سپرده شوند.

بخشدارانزل ضمن تبیین ابعاد شخصیتی امام راحل گفت: امام خمینی (ره) محبوب قلوب توده مردم بود و این عشق و علاقه مردم به رهبر فقید انقلاب اسلامی در مراسم تشییع پیکر ایشان کاملاً هویدا بود.

وي ادامه داد: امام بعنوان یک مرجع دینی و رهبر سیاسی بعد از 15 سال به کشور بازگشت و توده مردم از تمام اقشار و اقوام و مذاهب و قاطبه انقلابیون و گروههای سیاسی مذهبی و غیرمذهبی ایشان را به عنوان مرکز و کانون رهبری انقلاب پذیرفتند؛ انقلاب منحصر به فردی که گل در برابر گلوله به نظامیان تقدیم می شد و توانست با سیل طوفانی مردم بنیان رژیم سلطنتی پهلوی را درهم بپیچد.

مقابلي افزود: حکومت امام حکومت بر قلبهای مردم بود و در بدو ورود امام به کشور ارتش به حمایت از ایشان پرداخت چرا که قلب ارتشیان در تسخیر امام بود.

بخشدار انزل با تشریح ویژگی های نظام جمهوری اسلامی که امام آن را بنیانگذاری کرده، خاطرنشان كرد: توجه همزمان به حاکمیت مردم و ارزشهای اسلامی ویژگی خاص نظام جمهوری اسلامی می باشد که از سوی امام به یادگار گذاشته شده است و لذا نباید به نام دین مردم را از صحنه خارج کنیم و همین طور نباید به نام حاکمیت مردم، ارزشهای اسلامی را کمرنگ کرده و از جامعه نفی کنیم.

وی گفت: امام در جریان مبارزه همیشه مخالف افراط و ترور و اقدامات نظامی بوده و بیشتر بر بعد فرهنگی مبارزه و اتکا به توده عموم مردم تاکید داشتند و برگزاری انتخابات و همه پرسی برای تعیین نظام بلافاصله بعد از انقلاب و فتوای تاریخی امام مبنی بر اینکه میزان رای ملت است، نشان از توجه خاص امام به نقش مردم در کشور دارد و رمز ماندگاری نظام ما هم همیشه اتکا به مردم بوده است.

مقابلي با اشاره به انتخاب مقام معظم رهبری از سوی مجلس خبرگان به عنوان جانشین پس از امام (ره) ادامه داد: انتخاب مقام معظم رهبری باز از سوی توده مردم مورد استقبال قرار گرفت و طمع دشمنان را در به شکست کشاندن نظام جمهوری اسلامی ایران نقش بر آب کرد.

بخشدار انزل وجود امنیت در کشور را تابعی از رفتار کلی حاکمیت در کشور خوانده و گفت: قطعاً تمام نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، نخبگان، مردم، دولت و سایر قوا هر کدام به سهم خود در تثبیت امنیت عمومی در کشور نقش دارند ولی تدابیر مقام معظم رهبری بعنوان فرمانده کل قوا و تعیین کننده سیاست های کلی نظام قطعاً در ایجاد و حفظ امنیت موجود درکشور نقش محوری و تعیین کننده ای بوده است.

وی با اشاره به قضیه برجام، تصريح كرد: پشتیبانی مقام معظم رهبری و مردم از دولت و دستگاه دیپلماسی و همچنین ایثارگری های نیروهای مسلح و حمایت مردم توانست این وصله ظالمانه را از دامان کشور برچیند و کشور را به مسیر عادی خود برگرداند.

مقابلي با اشاره به ظهور داعش و نقش گروههای تکفیری در بسط تفرقه در بین مسلمانان و ناامنی های منطقه ای گفت: روح رحمانی اسلام فرسنگ ها با وحشی گری هایی که داعش بنام اسلام انجام می دهد فاصله دارد و بر همه علما و نخبگان مذهبی شیعه و سنی هست که با تبیین صحیح سیره نبوی این ننگ را از دامان تمدن اسلامی بزدایند.

بخشدار انزل همچنین از استقبال گرم مردم بخش انزل از ریاست جمهوری اسلامی و هیئت دولت تقدیر و تشکر کرد و آن را مایه دلگرمی خدمتگزاران عنوان و گفت: خادمان شما در دولت با سرلوحه قرار دادن آرمانهای انقلاب اسلامی و امام راحل و منویات رهبری برای خدمت هر چه بیشتر به مردم در تلاشند و پشتیبانی و حمایت مردم به یقین در کسب موفقیت ها و رشد و تعالی کشور راهگشا خواهد بود.

در این مراسم همچنین دو نفر از روحانیون اهل سنت و تشیع هم طی سخنان کوتاهی به تشریح ابعاد شخصیتی امام راحل پرداخته و بر تجدید پیمان با آرمانهای امام راحل و رهبری تاکید کردند.

بعد از این مراسم کاروان زائرین حرم امام راحل توسط مسئولین بخش مورد بدرقه قرارگرفت.

/12:24 ب.ظ

کد خبر:  59316
فرستنده: admin12 admin12
گروه: اخبار, بخش انزل
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران