جستجو
دوشنبه, آبان 21, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 768 

در بخش انزل انجام شد؛
تشریح خدمات دولت در نشست مشترک دهیاران، شوراها و روحانیت

نشست مشترک دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاها و روحانیت منطقه انزل، صبح امروز با حضور بخشدار انزل در سالن اجتماعات آموزش و پرورش اين بخش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه از بخشداري انزل، رسول مقابلی در این نشست مشترک به تشریح خدمات دولت در سطح کلان و منطقه پرداخته و از شوراهای اسلامی و روحانیون خواست با تبیین واقعیت ها و اقدامات صورت گرفته به مردم اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی در این خصوص انجام گيرد.

بخشدار انزل امنیت و سلامت را دو نعمت مهم خوانده و با اشاره به دستاوردهای دولت در این خصوص گفت: طرح تحول سلامت از خدمات مهم دولت در سطح کلان هست که این امر از مصادیق توزیع عادلانه خدمات بهداشتی و درمانی برای بهره مندی اقشار ضعیف و متوسط می باشد.

وي کنترل تورم را از دیگر کارکردهای دولت تدبير و اميد برشمرده و اظهار داشت: دولت با بهره گیری از توان نخبگان و مدیران اقتصادی توانسته است تورم لجام گسیخته را رام کرده و رشد تورم را کاهش دهد به نحوی که خود مردم با مقایسه شرایط قبلی تفاوت لازم را در این خصوص بهتر لمس می کنند.

مقابلی با اشاره به سیاست خارجی دولت در مدیریت بهینه تنش های منطقه ای و تحریم های بین المللی، خاطرنشان كرد: سیاست خارجی دولت بهره گیری از ظرفیت و ابزار دیپلماسی برای مدیریت بهینه چالشها و تنشهای منطقه ای و تحریم های بین المللی بوده که با پشتیبانی مقام معظم رهبری و مردم موضوع برجام به فرجام رسیده و شرایط حقوقی برای اثبات حقانیت جمهوری اسلامی در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و برداشت تحریم های ظالمانه فراهم شده است و ایران هم اکنون به پشتوانه نیروهای مسلح خود و دیپلماسی حساب شده، نقش محوری و فعال تری را در معادلات منطقه ای داشته و لنگر صلح و امنیت در سطح کشورهای منطقه است.

بخشدار انزل يادآور شد: رفع تحریم های بانکی و مالی و جبران درآمد نفت ناشی از ارتقای فروش آن و همچنین تعامل با کشورهای جهان موجب تقویت توان اقتصادی کشور می شود ولی اقدام و عمل لازم برای اقتصاد درون زا و مقاومتی در دستور کار دولت خواهد بود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به خدمات انجام یافته در سطح منطقه پرداخته و گفت: منطقه انزل به لحاظ بهره مندی از نعمت گاز بیشترین سطح برخورداری را دارد و هم اکنون نیز علمک گذاری گاز چهار روستای دیگر در نیمه اول سال به اتمام می رسد.

مقابلی همچنین با اشاره به پرداخت تسهیلات لازم براي تبدیل اراضی کشاورزی و باغی منطقه به آبیاری قطره ای، افزود: با آورده 15 درصدی سهم کشاورز، بقیه 85 درصد هزینه ها در قالب بلاعوض و تسهیلات بانکی پرداخت می شود و این بهترین موقعیت برای جهش سطح کشاورزی منطقه و مدیریت بهینه آب در راستای احیای دریاچه ارومیه خواهد بود.

بخشدار انزل با اشاره به در دستور کار بودن بهسازی و آسفالت راههای مواصلاتی در انزل جنوبی گفت: با تعویض برخی پیمانکاران و تخصیص اعتبارات لازم آسفالت راههای این دهستان بصورت جدی در برنامه راه و شهرساری قرار گرفته است.

وی همچنین از دهیاران خواست ضمن تعامل لازم با شوراهای اسلامی و روحانیت مستقر در روستاها در تسریع اقدامات عمرانی در سطح روستا در فصل کاری جاری بکوشند به نحوی که دهیاریهای فعال در تخصیص اعتبارات مربوطه دراولیت خواهند بود.

مقابلي همچنین ضمن اشاره به سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران به استان آذربایجان غربی گفت: احیای کامل دریاچه ارومیه درخواست کلی استان هست و نیازمندیهای اساسی منطقه نیز بویژه درباره  آب و راه به مبادی بالاتر ارائه که از آثار و برکات تصمیات و برنامه های دولت بهره مند خواهیم بود.

در این جلسه تعدادی از دهیاران، شوراهای اسلامی و روحانیت و معتمدین منطقه نیز به بیان نکته نظرات و مسائل مربوط به شهر و روستاهای تابعه خود پرداختند.

/01:44 ب.ظ

کد خبر:  59247
فرستنده: admin12 admin12
گروه: اخبار, بخش انزل
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران