جستجو
دوشنبه, آبان 21, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 920 

در مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر مطرح شد؛
بخشدار انزل: همه مردم در حفظ امنیت کنونی مسئولیت دارند

مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، صبح امروز با حضور بخشدار انزل در حسينيه قوشچي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه از بخشداري انزل، رسول مقابلی در این مراسم كه با حضور اقشار مختلف مردم این بخش در حسینیه قوشچی ترتیب یافته بود، گفت: آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی به لحاظ سیاسی و نظامی در دوران جنگ تحمیلی می باشد که مرهون اتحاد عمل نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و نیروهای مردمی از تمام اقشار بود که یکپارچه و متحد و همدل و با به کارگیری تمام قوا در برابر دشمن بعثی به آزادسازی شهر خون منجر شد.

بخشدار انزل اظهار داشت: آزادسازی خرمشهر باعث تقویت روحیه خودباوری رزمندگان شد و به متجاوزین آموخت که خطای بزرگی را با در افتادن با شیرمردان غیور ایرانی که دفاع از انقلاب اسلامی، خاک میهن، ناموس ملی و تمامیت ارضی مملکت را بر حفظ جان خود ترجیح می دهند، مرتکب شده اند.

وی خاطرنشان كرد: دفاع همه جانبه در برابر متجاورین به ما عزت، آبرو و اقتدار بخشید و امنیت کنونی محصول همان مجاهدت ها و ایثارگری هاست و همه مردم در قبال حفظ امنیت کنونی مسئولیت دارند.

مقابلی وظایف روحانیت شیعه و سنی را بخصوص در مناطق دورافتاده و مرزی در حفظ امنیت فعلی بسیار حساس و خطیر خوانده و افزود: تکلیف روحانیت در آگاه سازی عمومی و جلوگیری از نفوذ ایدئولوژی های وارداتی و متحجرانه و تفرقه افکنانه بسیار سنگین و خطیر است.

وی در ادامه يادآور شد: دولت نیز تدابیر لازم را تحت نظر مقام معظم رهبری برای حفظ امنیت عمومی به کار گرفته و از ابزار دیپلماسی برای تحقق امنیت منطقه ای بهره می گیرد و بدیهی است که اگر دیپلماسی بین کشورها حذف شود، تنش، بحران و جنگ نیز محتمل خواهد بود.

بخشدار انزل تصريح كرد: خرمشهر فتح شد ولی خرمشهرهای دیگری همچون کسب قدرت صنعتی و اقتصادی، قدرت علمی و فناورانه و قدرت نظامی سیاسی نیز در عرصه منطقه ای و بین المللی نیز وجود دارد که باید توسط فرزندان رشید این ملت فتح گردد.

سرهنگ جواد باجلانی فرمانده تیپ 41 پیاده شهید آبشناسان ارتش قوشچی هم در این مراسم با تشریح جزئیات نحوه اجرای عملیات بیت المقدس گفت: این عملیات توسط نیروهای مسلح و بصورت متحد و مشترک توسط ارتش به فرماندهی شهید صیاد شیرازی و سپاه به فرماندهی سردار رضایی انجام گرفت و ضربه شدیدی را به پیکره دشمن بعثی وارد کرد.

خاطره گویی توسط کرامت از آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از دیگر برنامه های اجرا شده دراین مراسم بود.

دراین مراسم همچنین از تعدادی از پدران و مادران شهید منطقه انزل با اهدای هدایا تجلیل و به نفرات برتر در مسابقه برگزار شده توسط آموزش و پرورش نیز جوایزی تقدیم شد و گروه موسیقی ارتش شهید آبشناسان قوشچی نیز به اجرای برنامه پرداخت.

 

/12:26 ب.ظ

کد خبر:  59095
فرستنده: admin12 admin12
گروه: اخبار, بخش انزل
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران