جستجو
دوشنبه, آبان 21, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 1047 

در نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات بخش انزل مطرح شد؛
فرماندار ارومیه: طرح های انزل از پروژه های اولویت دار خواهد بود

نشست هم اندیشی و بررسی مسایل و مشکلات بخش انزل، صبح امروز با حضور فرماندار ارومیه، بخشدار انزل و تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی استانی و شهرستان ارومیه و شوراهای اسلامی شهر قوشچی و بخش انزل در سالن جلسات بخشداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه از بخشداري انزل، عباس حسن خانی در این جلسه که حضور تعدادی از مدیران دستگاههای استانی و شهرستانی اعم از برق، آموزش و پرورش، راه و شهرسازی، آب و فاضلاب، گاز، جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان، منابع طبیعی و ... که برای بررسی مسایل و مشکلات بخش انزل ترتیب یافته بود، گفت: طرح ها و پروژه های درخواستی از سوی بخشدار انزل درخصوص استفاده بهینه از آب قناتها و پروژه آبیاری دشت قره باغ و بهسازی و آسفالت راههای مواصلاتی روستایی در انزل جنوبی جزو پروژه های اولویت دار شهرستان ارومیه خواهد بود.

فرماندار و رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان ارومیه همچنین دستورات لازم را برای حل و فصل برخی مسایل و مشکلات مطروحه این بخش برای دستگاههای اجرایی صادر کرد.

بخشدار انزل نيز در ابتدای این جلسه با اشاره به ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای توسعه بخش انزل و رفع کاستی ها و نیازمندیهای اساسی این بخش گفت: برای تحقق سیاست های عمومی دولت رویکردهای دستگاههای اجرایی باید منطبق با نظر راهبردی نماينده عالی دولت در منطقه و شهرستان باشد.

رسول مقابلي ضمن اشاره به شاخص های توسعه اعم از صنعت، راه و ارتباطات و آموزش و بهداشت و خدمات، توجه به موضوع راه و علی الخصوص مدیریت بهینه آب را در این بخش مهم و حائز اهمیت خوانده و خاطرنشان کرد: ادامه عملیات اجرایی لوله گذاری و برای 700 هکتار از اراضی دشت قره باغ با آب سد انحرافی سد زولای سلماس که منجر به ارتقای سطح معیشتی و اقتصادی خانوارها خواهد شد، از مطالبات گره گشا و اصلی برای منطقه انزل می باشد.

وی توجه به احیای قنات ها و لوله گذاری و استخر ذخیره آب را نیز در دشت قوشچی و انزل را از دیگر اقدامات زیربنایی لازم برای توسعه کشاورزی در راستای حفظ آبهای جاری و احیای دریاچه ارومیه خوانده و گفت: جهاد کشاورزی احیا و استفاده بهینه از قناتها و مطالعه آمایش سرزمین برای تعیین نقشه راه کشاورزی این منطقه را در دستور کار خود قرار دهد.

بخشدار انزل همچنین خواستار تعیین چاه احتیاطی برای آب شرب شهری قوشچی از سوی شرکت آب و فاضلاب شد و اظهار داشت: با تعبیه این چاه احتیاطی مشکل آب ناحیه صنعتی قوشچی و مجتمع گردشگری باری قابل حل خواهد بود و بحران احتمالی آتی ناشی از شور شدن آب چاه فعلی نیز مدیریت خواهد شد.

مقابلی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن برشمردن میزان برخورداری این منطقه از جاده های آسفالته و خاکی تصريح كرد: راههای مواصلاتی روستایی در قسمت انزل جنوبی خاکی و غیر آسفالته بوده و بدلیل صعب العبور بودن، مردم و خدمات رسانی دستگاهها را با مشکل مواجه می کند، بنابراین ارتقای شاخص بهره مندی از راههای آسفالته در این بخش تا سطح میانگین شهرستانی و نگهداری بهینه آنها در طول سال، بجد مورد انتظار است.

وی همچنین خواستار اصلاح و تعیین تکلیف نگهداری معابر روشنایی جاده قوشچی به سمت مجتمع گردشگری باری براساس توافق استانی فیمابین اداره راه و شرکت برق شد.

مقابلی در ادامه ضمن اعلام ضرورت راه اندازی واحدهای اقماری دستگاهها اجرایی در این بخش و انتقاد از عملکرد برخی مدیران در این خصوص گفت: در راستای سیاست کوچک سازی دولت، واحدهای اقماری دستگاهها در صورت ایجاد صرفا در دورترین بخش که دارای تمرکز جمعیتی بوده و بیشترین فاصله تا مرکز شهرستان را دارند، می باست ایجاد شود و نه اینکه در حاشیه مرکز شهرستان.

وی در این راستا خواستار گماردن مدیریت مستقل از سوی شرکت توزیع نیروی برق، منابع طبیعی و ورزش و جوانان برای انجام بهینه و ارتقای خدمات از سوی این دستگاهها در انزل شد.

بخشدار انزل همچنین با بیان اینکه بخش انزل بیشترین میزان برخورداری از نعمت گاز را در بین بخش های استان دارد، از مدیریت شرکت گاز ارومیه خواست تا نسبت به تسریع اجرای عملیات علمک گذاری گاز در روستاهای حماملار و کهریز اقدام گردد تا اقدامات متعاقب عمرانی دهیاری ها انجام گیرد.

تخصیص اعتبارات لازم برای 33 باب مدرسه و تامین تجهیزات 160 کلاس و پرداخت هزینه های جاری ضروری مدارس از سوی آموزش و پرورش و نیز تکمیل تجهیزات درمانگاه شبانه روزی در حد استاندارد تیپ دو اعم از تجهیزات مربوط به آزمایشگاه قبل از ازدواج، تامین نیروی انسانی لازم برای مرکز بهداشتی کهریز و مطالعه کارشناسی در خصوص برخی بیماری های خاص در این منطقه و استفاده بهینه از ظرفیت تجهیزات دندانپزشکی در 4 مرکز بهداشتی درمانی این منطقه از سوی مدیریت بهداشت و درمان از دیگر موارد مطروحه بخشدار انزل بود.

در ادامه این جلسه مدیران استانی و شهرستانی دستگاههای اجرایی و شوراهای اسلامی قوشچی و بخش انزل به بیان نکته نظرات خود در خصوص مطالب مطروحه پرداختند و نهایتا مقرر گردید:

-ادامه عملیات لوله گذاری برای آب رسانی به 700 هکتار از اراضی دشت قره باغ جزو پروژه های اولویت دار شهرستان ارومیه باشد.

-آسفالت راههای روستایی محور بلارغو و محور قویجوق، تندروک، حاجی بایرام با تزریق اعتبارات تخصیصی انجام و پیمانکار پروژه های محور پیرگل و محور کاسب، خرم آباد و محور دلادر نیز طبق ماده 48 شرلیط عمومی پیمان جایگزین شوند.

-جهاد کشاورزی پیگیری لازم را برای مطالعه آمایش سرزمین در دشت انزل انجام و همچنین نسبت به برداشت نقشه کلی اراضی تحت پوشش قناتها بصورت یکجا اقدام و مراتب را جهت صدور مجوز حق آبه به منابع آب ارومیه تحویل دهد.

- مدیریت منابع آب ارومیه پس از اخذ نقشه تسلیمی اراضی تحت پوشش قناتها از سوی جهاد کشاورزي نسبت به صدور مجوز حق آبه از سوی سازمان آب منطقه ای اقدام نماید.

-شرکت آب و فاضلاب شهری اقدامات لازم را طی هفته آتی برای تملک چاه احتیاطی آب شرب قوشچی برای ارجاع به کميسیون استانی انشعابات خاص انجام دهد.

- اداره راه و شهرسازی با تامین مصالح و وسایل مورد نیاز و شرکت برق با تامین نیروی فنی و امکانات پشتیبانی همچون بالابر و غیره مشترکا نسبت به تعمیر و اصلاح معابر روشنایی جاده قوشچی (از سه راهی قولنجی تا مجتمع گردشگری باری) اقدام نمایند.

-شرکت توزیع برق آذربایجان غربی نسبت به گماردن مدیریت واحد در قوشچی به مدت دو روز در هفته اقدام نماید.

-اداره منابع طبیعی برابر توافق بعمل آمده با جهاد کشاورزی نسبت به استقرار واحد مستقل منابع طبیعی انزل در ساختمان جهاد کشاورزی بخش انزل اقدام نماید. اداره منابع طبیعی ارومیه پیگیر تحقق این موضوع خواهد بود.

-آموزش و پرورش پیگیری لازم را نسبت به تخصیص برخی تجهیزات و تعمیرات اساسی و تامین بدهی قبوض آب، برق، گاز و تلفن مدارس انجام دهد.  

-اداره کل ورزش و جوانان نسبت به استقرار رابط  در بخش انزل در ساختمان تدارک دیده شده از سوی شهرداری قوشچی اقدام نماید.

-بهداشت و درمان نسبت تامین سایر تجهیزات مربوط به آزمایش قبل از ازدواج در درمانگاه قوشچی و استقرار یک پزشک متخصص داخلی بصورت هفته ای یکبار در منطقه و همچنین انجام مطالعه و آزمایش برخی بیماری های خاص برابر طرح ملی بلندمدت مربوطه در سطح شهر قوشچی نیز بصورت مستمر اقدام نماید.

/11:32 ق.ظ

کد خبر:  58983
فرستنده: admin12 admin12
گروه: ویژه, اخبار, بخش انزل
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران