جستجو
دوشنبه, آبان 21, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 1205 

در جشن سفره هفت سین و استقبال از بهار بخش انزل مطرح شد؛
بخشدار انزل: جشن نوروز از نقاط مشترک فرهنگی اقوام ایرانی است

مراسم جشن سفره هفت سین و استقبال از بهار، صبح امروز با حضور بخشدار انزل در قولنجی بخش انزل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه بخشداري انزل، رسول مقابلی در این مراسم که به همت مدیر و کارکنان و دانش آموزان مدرسه خدیجه کبری (س) و همکاری سایر بخشها در قولنجی انزل برگزارشده بود گفت: استقبال از بهار در فرهنگ ایرانی نشانه وجود روحیه تحول خواهی و داشتن امید به بهبود شرایط زندگی از دیرباز در ایرانیان است.

بخشدار انزل اظهار داشت: به همراه بهار طبیعت و با کمک نخبگان اجرایی و فکری کشور، امید است در سال جديد تحولات خوبی برای ملت ایران رقم بخورد.

وي افزود: نوروز ایرانی از سوی اسلام و رهبران دینی بارها ستوده شده و برگزاری جشن نوروز از نقاط مشترک فرهنگی همه اقوام ایرانی است.

مقابلي خاطرنشان كرد: آشنایی نسل جدید با آداب و سنن بومی و ملی آنها را ار هضم شدن در هویت و فرهنگ های بیگانه و غیرایرانی حفظ خواهد کرد که نقش هنرمندان محلی در انتقال سینه به سینه فرهنگ شفاهی این آداب و رسوم  بی بدیل است.

بخشدار انزل همچنین از بانیان برگزاری این مراسم کم نظیر بخصوص خانم سوسن نورمحمدی مدیر مدرسه حضرت خدیجه کبری قولنجی تقدیر کرد.

در این مراسم دانش آموزان به صورت گروههای مختلف به اجرای نمادین آداب و سنن جشن های نوروز خاصه منطقه پرداخته که به نفرات برتر سفره های هفت سین و گروههای فرهنگی هنری جوایزی با مشارکت بخش های مختلف در نظر گرفته شد.

علی آقابابا رئیس آموزش و پرورش انزل نیز برگزاری مراسمات شاد و بانشاط را برای دانش آموزان مفید و لازم عنوان كرده و خواستار برنامه ریزی مشابه از سوی سایر مدارس در این خصوص شد.

/12:01 ب.ظ

کد خبر:  58068
فرستنده: admin12 admin12
گروه: اخبار, بخش انزل
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران