جستجو
دوشنبه, آبان 21, 1397..:: اخبار و رویدادها::..  ورود به سايت
 نمایش مطلب
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 818 

در سالن ورزشی دبیرستان شهید قنبری قوشچی مطرح شد؛
بخشدار انزل: زنان بر سرنوشت کشور از طریق انتخابات تاثیرگذارند

بخشدار انزل گفت: زنان بر سرنوشت کشور از طریق انتخابات تاثیرگذارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه از بخشداري انزل، رسول مقابلی در مراسم جشن انقلاب اسلامی که در سالن ورزشی دبیرستان شهید قنبری قوشچی با حضور اقشار مختلف مردم ترتیب یافته بود اظهار داشت: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از خواسته های اصلی انقلابیون به رهبری امام خمینی در سال 57 بود که استکبارستیزی و مقابله با استبداد سیاسی رژیم و برقراری حکومت بر اساس اراده مردم و احکام اسلامی جوهره حرکت ملت در تظاهرات علیه رژیم سلطنتی شاه بود.

بخشدار انزل خاطرنشان كرد: همه مردم در پیروزی انقلاب ایفای نقش داشته اند و زنان هم پا به پای مردم از حماسه آفرینان انقلاب بودند و با اینکه بعد از انقلاب اسلامی این نقش در قالب ورودی های دانشگاه بیشتر نمایان شده است ولی گاها به دلیل فقر فرهنگی برخی خانواده ها در مناطق با ترک تحصیل از سوی دختران دانش آموز مواجه هستیم.

وی ضمن برشمردن مشارکتهای اجتماعی بانوان در برنامه های فرهنگی و اجتماعی در بخش انزل تصريح كرد: پتانسیل های بالقوه ای در قشر بانوان در این بخش وجود دارد که نیازمند تقویت و هدایت و حمایت آنها به سمت بهره وری در اقتصاد خانوارها می باشند.

مقابلي همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از اقشار مختلف مردم و بویژه از بانوان برای شرکت در این حماسه سیاسی دعوت و افزود: زنان حضور فعالانه و موثر در انتخابات داشته باشند که حضور زنان بر سرنوشت کشور تاثیرگذار هست و میانگین آرای هر جامعه ای نشانگر سطح عقل جمعی آن جامعه است و سرنوشت کل شهروندان آن جامعه را رقم خواهد زد.

مدیر کل امور بانوان استانداری هم در این مراسم با تشریح ویژگی های انقلاب اسلامی آن را مرهون مجاهدت های تمام جامعه خواند و گفت: زنان در مناطق مختلف کشور همانند مردان و دوشادوش آنها در تظاهرات علیه رژیم پهلوی تلاش کردند و دولت برای ایفای پررنگ نقش زنان در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و اقتصادی برنامه های مختلفی را در دست اقدام دارد.

شهلا تاجفر همچنین از عموم مردم بویژه زنان خواست كه با حضور گسترده در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و خبرگان مشارکت سیاسی خود را به نمایش بگذارند.

در این جشن که به همت اداره آموزش و پرورش و حوزه مقاومت انزل ترتیب یافته بود، جوایز و لوح های تقدیر به تعدادی از فعالان عرصه های فرهنگی و برندگان مسابقات اهدا شد.

 

/12:06 ب.ظ

کد خبر:  57353
فرستنده: admin12 admin12
گروه: اخبار, بخش انزل
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

کلیه حقوق این سایت متعلق به فرمانداری ارومیه می باشد   شرایط استفاده  حريم شخصي كاربران