نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.ir

رفع مشکلات زیرساختی قطار ارومیه تا ۱۵ اردیبهشت فرماندار ارومیه در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد؛

رفع مشکلات زیرساختی قطار ارومیه تا ۱۵ اردیبهشت

 فرماندار ارومیه گفت: در جلساتی که با شرکت‌های خدمات‌رسان آذربایجان غربی برگزار شده مشکلات زیرساختی قطار مراغه به ارومیه تا ۱۵ اردیبهشت برطرف می‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري اروميه، عباس حسن‌خانی با اشاره به مشکلات زیرساختی موجود در روند احداث خط آهن مراغه به ارومیه اظهار داشت: در آخرین جلسه هماهنگی با شرکت‌های خدمات‌رسان که با حضور همه مدیران مربوطه از جمله روسای شرکت‌های آب و فاضلاب منطقه‌ای، نفت، برق، مخابرات و گاز برگزار شد مشکلات زیرساختی این پروژه در ابعاد مختلف مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

وی گفت: با توجه به تصمیماتی که در این جلسه گرفته شد شرکت‌های آب، برق، مخابرات، نفت و گاز حداکثر از 15 اسفند 95 برای جابه‌جایی تأسیسات مربوط به خود که در مسیر خط راه آهن مراغه به ارومیه قرار دارد اقدام می‌کنند و حداکثر تا 15 اردیبهشت سال 96 عملیات اجرایی خود را تکمیل و مشکلات موجود را رفع می‌کنند.

فرماندار ارومیه تصریح کرد: در مسیر ایستگاه قطار ارومیه نیز مشکلاتی وجود دارد همانند دو بانده بودن جاده منتهی به ایستگاه قطار که با افتتاح قطار و افزایش تردد وسایل نقلیه قطعاً جوابگو نخواهد بود و عوامل زیرساختی مانند انتقال برق، آب، گاز و مخابرات به ایستگاه قطار ارومیه وجود دارد که با برطرف شدن این مشکلات، صدای بوق قطار مراغه به ارومیه در سال 96 به صدا در می‌آید.

حسن‌خانی با اشاره به چگونگی احداث قطار داخل شهری یا تراموا ارومیه نیز گفت: مطالعات درباره تراموای ارومیه به پایان رسیده و همه مسیرهای داخل شهری تراموا مشخص شده بنابراین این طرح در سه فاز اجرایی می‌شود ولی تاکنون قراردادی با هیچ پیمانکاری منعقد نشده است.الاربعاء, مارس 01, 2017  10:47 ق.ظ